Hepatitis C

hep

adika

Imam hepatitis C već 10 godina.Bivša sam ovisnica,čista 6 godina.Živjela sam s dečkom 2 mjeseca,koji je navodno zaražen hepatitisom i prijeti mi tužbama sudu. Znao je da sam bila intravenozna ovisnica.Željela bih se liječiti mada godinama ne osjećam nikakve simptome bolesti,samo sam prije 10 godina bila 15 dana u bolnici na zaraznom kada mi je ustanovljen hepatitis c.Kome da se obratim?

iskra

Pa zavisi gdje živiš, no svakako trebaš uputnicu za pregled kod infektologa koji će napraviti sve potrebne testove. To se odnosi samo na vađenje krvi, a prema rezultatima on će procijeniti da li je potrebna biopsija jetre i u tom slučaju ćeš kontaktirati gastroenterologa - hepatologa. Mislim da to trebaš napraviti, jer je prošlo deset godina, mada se ne osjećaš bolesnom. Ja imam hep c 17 godina i znam što je to. Terapiju sam počela tek prije nekoliko dana.

Osim što je znao da si bila ovisnica, da li je tvoj dečko znao da imaš hepatitis c?

adika

Vjerojatno je pretpostavljao.

mirko

Prvo ces krenuti od svog lijecnika opce prakse koji ce te uputiti nekom specijalisti s ovog podrucja ( infektolog ili gastroenterolog ) koji ce voditi daljni proces tvog lijecenja.

adika

Pošto mi je nalaz HCV RNA negativan,moja doktorica mi je rekla da nemam pravo na terapiju.Živim u Puli.Hvala na javljanju.

Nikka

S obzirom da ti je nalaz HCV RNA negativan, ti niti nemaš hepatitis C!
Čestitam!

mirko

Ne da nemas pravo nego ti terapija ne treba. Cilj svake terapije je da budes HCV RNA negativan.

iskra

Može li mi netko objasniti kako je moguće da netko ima HCV RNA negativan nalaz, a da ima hepatitis c?!

mirko

Moguce je da ima samo antihcv pozitivan sto bi znacilo da je bio u kontaktu s c hepatitisom ali da se bolest nije razvila odnosno da ju je imunitet pobijedio, ali ima jos raznih mogucnosti.

adika

Koja lijepa vijest,hvala ti.Misliš li da onda nisam zarazila tog bivšeg dečka?

adika

Ponovo sam od doktorice tražila uputnicu za markere pa cu ovih dana vaditi krv da vidim novo stanje ali me tvoj odgovor razveselio,hvala Mirko

mirko

Gledaj ja nisam pisao o tome da li si zarazila nekog, nego o tome kako neko ima hepatitis a nije HCV RNA pozitivan to je ustvari bio odgovor na pitanje od iskre. Pisao sam u muskom rodu pa si mislila da se odnosi na tvog bivseg ali se odnosilo na tebe. Sto se tice prenosa zaraze o tome nemogu pisati puno jer stvarno s hepatitisom nikad ne znas kako se moze prenijeti. Ustaljeno je misljenje da se C ne prenosi nikako drugacije nego putem krvi , ali ima i drugih slucajeva koji to opovrgavaju. Tako da stvarno o tome ne zelim pisati.

mirko

Svi vi koji bi zeljeli ucestvovati u rasparavama o hepatitisu posjetite ovaj forum: http://hepac05.7.forumer.com/index.php