Hepatitis C

n.r.

n.r. na terapiju roferon +ribavirin. liječen 2001.g.gen.4 virusa 4miliona. jetrene probe stalno blago povišene od drugih sinptoma natečene šake uz crvenilo ,bolovi i pritisak u nogama.prisutan reuma.faktor.osim toga osjećam se dobro.biopsija 2001.g. HCV minimalno aktivan.kakve bi rezultate mogao očekivati od terapije pegasis+ribavirin+amatadin. ili možda imate neku drugu preporuku. unaprid zahvalan.

prof. dr. sc. Ivica Pavić

Nisam iz pitanja shvatio jeste li Vi relapser (reaktivacija bolesti nakon uspješne terapije) ili nonresponder (terapijski protokol bio bez učinka na bolest).
Ako se radi o nonresponderskoj situaciji, polazi se sa ciljem usporavanja progresije jetrene fibroze i ciroze pa se može pokušati reterapija onih nonrespondera s histološki verificiranom fibrozom od najmanje F2 po METAVIR sustavu. Reterapija se sastoji od kombinacije pegiliranog interferona i ribavirina kao u novootkrivenih bolesnika s genotipom 4. Rezultati su bolji u bolesnika s genotipom 2 i 3 te u onih koji su bili nonresponderi na monoterapiju interferonom od onih koji su bili nonresponderi na kombiniranu terapiju konvencionalni interferon+ribavirin.
Ne postoje relevantni dokazi o učinkovitosti amantadina.
Pozdrav.