Hepatitis C

Trebam vas savjet!

Ana

Imam 23 godine i nedavno mi je utvrden genotip 4. Procitala sam sva vasa pitanja, odgovore i savjete vezana uz hepatitis C ali nigdje ne spominjete genotip 4. Svi spominju 1a ili 1b, dali to znaci da je ovaj tip rijedak u Hrvatskoj? Molim vas ako ista znate o tom tipu da mi odgovorite na poruku! Unaprijed hvala!

prof. dr. sc. Ivica Pavić

Poštovana Ana,

Genotip 4 vrlo je raširen u sj. Africi (Egiptu), a u nas se javlja daleko rjeđe, no sve više. Terapijski pristup ovome genotipu istovrsan je onome kod genotipa 1.
Pozdrav.