Hepatitis C

za doc.dr.sc.Ivicu Pavića

anči

Doktore,
evo danas smo dobili konkretnije nalaze, pa bih htjela da ih prokomentirate odnosno da mi pojasnite što znače.

Genotip HCV 3a
Broj kopija 3,69 x 10 IU/ml HCV-RNA

Ubrzo će raditi biopsiju jetre.
Pojasnite mi ove kopije. Da li je to previše ili ne?

pozdrav,

doc. dr. sc. Ivica Pavić

Poštovana Anči,

tek sam sada uočio da je Vaše pitanje ostalo bez odgovora. Sasvim nenamjerno....
Broj kopija HCV-a stalno fluktuira (varira)...Za uspjeh terapije bitnije je da se radi o genotipu 3 koji pokazuje bolji odgovor na terapiju IFN+ribavirin. Značajan je i nalaz biopsije jetre koji će nedvosmisleno pokazati koliku je "štetu" virus do sada napravio jetri. Tj. radi li se o blagom, srednje teškom ili teškom kroničnom hepatitisu.
Pozdrav uz riječi isprike jer ste dugo čekali ovaj odgovor.