Neplodnost

Oligozoospermia-problem

Lutkica90

Postovanje,molim vas da li mi mozete reci da li je ovo jako los nalaz i da li postoji mogucnost za trudnocu prirodnim putem?Uzimao je cink,vitamin E,med i orase,Fertilaid tablete međutim nista nije pomoglo,sljedeci nalaz je bio isti kao ovaj

Volumen 3,2 ml
Koncentracija spermija 2
Volumen spermija u ejakulatu 6,4
Brzo umjereno pokretnih 0,14 7%
Sporo umjereno pokretnih 0,32 13%
Neusmjereno pokretnih 0,3 15%
Nepokretnih 1,3 65%
Normalni oblici 7%
Vitalnost,DNA fragmentacija i HBA- ne pise nista
Nađeni leukociti,epitelne stanice

Hvala puno happy

Martina Bračun, dr. med.

Poštovana,
nalaz spermiograma nije dobar te je vjerojatnost spontane trudnoće niska. Preporučam da se gospodin javi urologu na obradu. Ukoliko je nalaz urologa uredan, sljedeći korak su konzultacije o medicinski potpomognutoj oplodnji kod subspecijalista humane reprodukcije. Ukoliko se ne poboljša nalaz spermiograma, kandidati ste za izvantjelesnu oplodnju m.etodom ICSI (intracitoplazmatska injekcija spermija)