Pretilost

a što drugo nego pretilost

Dobar dan ! Ja sam Iva, i za početak bih željela pohvaliti ovaj portal.....
A, sada bih željela s Vama podijeliti moj problem.... Ljetos sam imala mononukleozu i kako se ne nisam smjela kretati , poslije sam shvatila da sam nakupila puuuno kila viška (jer nisam imala nikakve fizičke aktivnosti...) . Trenutno na 180 cm imam 80 kg. Imala sam ja 85 na početku, ali sam se vratila treniranju, dvosatnom u teretani i treninzima.
Inače bavim se košarkom aktivno. Ali, želim izgubiti 15-20 kg, pa sam Vas htjela pitati koji lijek smijem uzimati , koji nema nekakvih posljedica (ako se uzima) i koji je najjdjelotvornij? I naravno, mislim kombinirati lijekove i dvosatne treninge.... Pa ćemo vidjeti...Hvala unaprijed.... Inače imam 20 godina.....

Hrvoje Iveković, dr. med.

Uz visinu od 180 cm i tjtežinu od 80 kg indeks tjelesne mase iznosi cca 25 kg/m2 i nema indikacije za farmakološko liječenje debljine. Nastavite s treninzima - to vam je najbolji lijek protiv viška kilograma...