Pretilost

izgubljena

Dubravka

Imam 25 godina, visoka sam 174 cm i teška 81 kg.Pokušala sam koje kakve dijete iza kojih bi se još udebljala, pa sam pokušala smanjiti unos a povećati potrošnju, niti to nije funkcioniralo.Sada pijem xenical od 12.04.2006 koji sam krenula piti sa 82 kg.Od prve kutije mi je ostalo 5 komada i zbunjuje me to što mi je vaga pokazala nedavno 79 kg a sada pokazuje 81.Neznam što da mislim o tom variranju kilograma.Mislila sam da je stvar u unosu tekućine ali neznam.U danu unosim od 300-800 kcal ovisi kako koji dan, s time da pazim što jedem.Fizička aktivnost mi je minimalno pola sata dnevno.Ja doista neznam u čemu je problem i dali ima smisla da kupim i drugu kutiju xenicala? Molim Vas da mi pomognete odgovorom i savijetom.Unaprijed hvala
Srdačan pozdrav

Hrvoje Iveković, dr.med.

Liječenje Xenicalom u pravilu traje 3 mjeseca, tijekom kojih se očekuje gubitak 5-10% tjelesne težine. Dakle u Vašem slučaju, trebala bi izgubiti barem 4 do 8 kg. Vjerujem da će u Vašem slučaju (uz ovakvu prehranu i obim fizičke aktivnost) rezultat biti i bolji. Volio bih da se opet javite i (nadam se) pohvalite svojim rezultatima.

Dubravka

Hvala najlijepša na odgovoru.I ja se nadam nekim rezultatima i svijesna sam toga da se nisam udebljala preko noći pa da nemogu ni smršaviti brzo.Javim se za dva mjeseca da kažem kako napreduje dali ima ili nema pomaka,naravno treba misliti na pozitivno.

Srdačan pozdrav i hvala na podršci i savijetu