Pretilost

kirurgija i debljina

maja

Poštovani,
Imam 33 godine, visoka sam 164 cm i imam 108 kg. Majka sam dvoje djece. U proteklih 13 godina nakupila sam suvišne kilograme odnosno udebljala sam se 40-tak kilograma.Probala sam sve moguće dijete ali nakon manjeg uspijeha kilogrami su se vračali. Molim Vas da mi savijetujete na koji način i gdje se treba obratiti za pomoć. Čula sam o kirurškom liječenju odnosno podvezivanju želuca ali ne znam na kojoj klinici se to radi.
Puno pozdrava i hvala.
Maja

Hrvoje Iveković, dr.med.

već je bilo upita na tu temu (pogledajte pod "gdje dogovoriti kirurško povezivanje želuca" autor: željko). Valja pitati u KB Dubrava ili na KBC Zagreb (Rebro) ? Zavod za abdominalnu kirurgiju, tel: 2388-888.

anica

Poštovani,

Imam 33 godine visoka sam 164cm i imam 130kg.Majka sam dvoje djece.Zadnji nalazi štitnjače su bili FT4 13,6 FT3 5,9 TSH 5,73.
Zanima me da li se podvezivanje želuca može vršiti i kod problema
sa štitnjačom ili ne? Ujedno Vas molim informaciju o cijeni podvezivanja
ako je moguće?

Puno pozdrava i hvala
Anica

Hrvoje Iveković, dr.med.

Operacija se može vršiti i kod problema sa štitnjačom ? bitno je da pacijent nije u tzv tireotoksičnoj krizi ili miksedemskoj komi. Vaši nalazi mi se čine uredni (uz napomenu da niste istakli referente vrijednosti laboratorija koji vam je izdao nalaz).
Cijenu zahvata ne znam, pored ustanova navedenih u prethodnom odgovoru, pokušajte i na Zavodu za abdominalnu kirurgiju, Sv Duh (prof. Dragutin Košuta)