Pretilost

pretilost u djece

mila

Interesira me konkretan plan prehrane koji bi pomogao kod dječije pretilosti. Radi se o 10 godišnjem dječaku koji ima 65 kg!
Koju vrstu hrane treba jesti i u kojim razmacima? Opći savjeti su dobro došli, ali me prvenstveno zanima konkretan plan obroka za recimo tjedan dana, uz naznaku mogućih varijacija tijekom narednih tjedana.
Hvala.

Hrvoje Iveković, dr.med.

Bojim se da kao liječnik-internist ne mogu ovdje biti od veće pomoći. Pokušajte u Udruzi za prevenciju prekomjerne tjelesne težine: www.uppt.hr