Rak pluća

Molim pojasnjenje dijagnoze RTG srca/pluca

Darko.M

Postovani,

Molio bih vas za pojasnjenje dijagnoze RTG srca/pluca, koja glasi:

Stare specificne promjene hiloperhilarno bez plosnih zasjenjenja.
Ostalo b.o.

Hvala.

Nabil Chalfe , dr. med.

Iza preboljelih bolesti pluća kao što su upale pluća ili tuberkuloza pluća često zaostaju na plućima fibrozni ožiljci ili ovapnjenja. Takav nalaz (ukoliko je interpretacija rtg snimke pluća je točna) ne zahtijeva daljniju dijagnostiku ukoliko nemate trajne respiratorne smetnje sa strane dišnog sustava (npr. dugotrajan kašalj , zaduhu ili druge smetnje).

Sa poštovanjem