Rak pluća

Rak pluca i metastaze

WiseDog

Postovanje

Mom ocu je prije godinu i pol dijagnosticiran rak pluca koji je uspjesno operiran i prije par mjeseci na pregledu su mu nasli metastaze koje ima na straznjoj strani pluca i grlu tj bronhijima zbog kojeg teze prica.. Prosao je kemoterapije i nakon nedavnog slikanja pluca ustanovljeno je poboljsanje. Evo za par dana opet ide na 4 kemoterapije pa me zanima kakve su i da li ima sanse za potpuno izlijecenje. Hvala!

Nabil Chalfe , dr. med.

U Vašem pitanju nedostaju bitne činjenice kao npr histološki tip tumora, patološka TNM klasifikacija koja je bila utvrđena u tijeku operativnog zahvata i da li je Vaš otac primao kemoterapiju ili je bio zračen neposredno nakon operacije. Obzirom na podatke koje ste naveli kod vašeg oca se radi o lokalnom recidivu bolesti koji je povoljno odgovorio na primjenjenu kemoterapiju i ukoliko se zaista radi samo o lokalnom recidivu indicirano je pored kemoterpije primjeniti i zračenje područja recidiva i medijastinuma. Prognoza preživljavanja iz ovih šturih podataka se ne može dati.