Rak pluća

rtg pluća

ingrid1

Dobila sam ovakav nalaz, imam 56 godina.
Nema svježih infiltrativnih ni eksudativnih promjena, nema ni izrazitijih postspecifičnih promjena, tek diskreten fibrozne promjene u kranijalnom raspletu 1. hilusa uz diskretnu retrakciju istog.
Je li to uredan nalaz?
Hvala!

Nabil Chalfe , dr. med.

Radiološki nalaz pluća koji ste naveli upućuje na ožiljne promjene pluća koje mogu nastati po raznim preboljjelim bolestima (tuberkuloza, upala pluća, embolija pluća i dr). U svakom slućaju takav nalaz ne treba Vas zabrinjavati ali ipak zahtijeva pregled i mišljenje specijaliste pulmologa po pitanju eventualnih dodatnih pretraga i praćenja takvih promjena.