Rak pluća

RTG pluca

posejdon

Radi prirode posla obavezan sam raditi RTG pluca svake 2 godine. Koliko to utice na moje zdravlje?

Nabil Chalfe , dr. med.

Doza zračenja koju prima vaš organzam prilikom rtg snimanja pluća je bezznačajna. Naime, današnji rtg aparati su jako napredovali u pogledu zaštite bolesnika, tako da doze zračnja su potpuno zanemarijve.