Rak štitne žlijezde

struma thyreoidea nodosa gr.lb

nina39

Imam 39 god. i u 35 sam tjednu trudnoće. 18 godina idem na promatranje u "Vuk Vrhovac" zbog štitnjače. Sadašnja mi je dijagnoza "struma thyreoidea nodosa gr.lb" i liječi me dr Žmire. Zanima me imam li razloga za brigu, naime od početka trudnoće variraju mi vrijednosti hormona. Moj doktor kaže da i dalje preporuča samo praćenje. Šaljem vam vrijednosti od prije trudnoće do 35 tjedna, tj do danas.
8.11.2006- TSH 0.90, FT4 15, FT3 7.2, LH 10, FSH 3.9, estradiol 0.53, progestron 25.4, UZV pojava čvorića
23.8.2007- TSH 0.06, FT4 10.5, FT3 4.3, antitjela št. neg, trudna XV tjedana
24.9.2007- TSH 0.80, FT4 9.7, FT3 5.2, trudna XlX tjedana
8.11.2007- TSH 0.44, FT4 10.9, FT3 4.0, trudna XXVI tjedana
18.12.2007- TSH 0.31, FT4 11.0, FT3 4.1, trudna XXXll tjedan, preporuča samo praćenje i kontrola za 3 mjeseca
Zanima me da li će to imati nekih posljedica u slučaju da moram roditi carskim rezom (naime, postoji mogućnost jer sam već jednom tako rodila) ili to moram napomenuti u bolnici kad budem rađala.

Ante Škaro, dr. med.

Vaše vrijednosti hormona su granično povišene .tj imate graničnu hipertireozu. Svaka trudnoća i porod mogu poremetiti vrijednosti hormona štitnjače u krvi. Zbog graničnih vrijednosti hormona preporuča se samo kontrola. Tireostatici tj lijekovi protiv štitnjače ipak u nekoj manjoj koncetraciji mogu prijeći posteljicu zbog čega se odgađa liječenje.
Lijep pozdrav, Dr Ante Škaro