Rak štitne žlijezde

suficit joda

xxy

Poštovani,

Bila sam kod nutricionistice na provjerni količine vitamina i minerala u organizmu, koja mi je ustanovila suficit joda. Kako mi natrij nije povišen, znači da posljedica suficita nije prekomjerno soljenje hrane. Racite mi na što upućuje ovaj suficit, te kako jod dovesti u normalu, te koje sve bolesti može uzrokovati povećana količina joda?

Ante Škaro, dr. med.

Nemorate se opterećivati sa suficitom joda. Morate kao i mi svi imati uravnoteženu prehranu uz adekvatne aktivnosti.
Lijep pozdrav, dr Ante Škaro