Rak vrata maternice i HPV

Bol u donjem dijelu abdomena...

Anchy90

Poštovana,imam jedno pitanje za vas,ovako imam 20 godina i prije 3 godine imala sam hpv ,nisu mi radili tipizaciju niti nista samo su mi rekli da imam to,prosle godine sam radila papu (4mj) i bila je uredna.Inace sam operirala laparoskopski cistu na lijevom jajniku i sve je bilo u redu(cista nije bila maligna)(2mj 2009).Dakle zadnjih par dana imam bolove u podrucju mjehura pa sve do malo ispod pupka,bolovi nisu jaki,nego samo kad dodirnem rukom mjehur,nemam nikakv iscjedak,samo mi je mokraca zuckaste boje i izrazenog mirisa,zanima me dali to moze biti ozbiljno tj nekakva vrsta raka ili je moguca upala mjehura?Molim vas da mi pomognete i odgovorite jer sam jako zabrinuta.Hvala.

Marija Hršak, dr. med.

Poštovana, ako Vam je prisutna bolnost u donjem dijelu trbuha, te imate simptome kod mokrenja, uz promijenjen izgled i miris mokraće(sve znakovi koji upućuju na upalu mokraćnog mjehura), svakako Vam savjetujem da najprije napravite urinokulturu, te liječite upalu ako postoji. Svakako počnite piti dosta čaja od brusnice (ili slično).