Rak vrata maternice i HPV

molim odgovor kolposkopija nalaz

maja1979

Poštovana doktorice!imam 31 god.3 puta sam rodila.Nalaz papa testa bio je cin 1.Poslana sam na kolposkopiju.Molim vas da mi pojasnite nalaz.
kolposkopija:Širi ektropij na prednjoj usni.
Stabilna ZT,vidljiva SKG
Tračak ABE na 12 h koji ide od ruba ZT do iznad c.k.sa punktacijama,areal ABE na 3 i 4 h s
ulaskom u c.k.Jodna proba negativna.
Unaprijed hvala na odgovoru!

Marija Hršak, dr. med.

Poštovana, nalaz kolposkopije upućuje na to da se promjene koje se vide na PAPA testu (CIN I) vide i kod kolposkopskog nalaza - mozaik, punktacije, ABE biljenje. Savjetujem da učinite briseve vrata maternice na aerobne bakterije, Mycoplasmae i Chlamydiu, tipizaciju HPV, te provedete liječenje i Vi i Vaš suprug ako to bude potrebno. Svakako ponovite PAPA 4 mjeseca nakon prethodnog, te će daljnji postupci ovisiti o tom nalazu. Niste naveli da li je Vaš liječnik savjetovao da se učini biospija, što je uzimanje uzoraka tkiva sa vrata maternice, te se histološkom analizom tada postavlja konačna dijagnoza.