Rak vrata maternice i HPV

Geonistin

crack

Radila sam papa test i rezultat je bio "mješana flora" i doktor mi je dao Geonistin vaginalete da stavljam 6 noći zaredom i da ponovim papa test tek za 6 mjeseci. Međutim dan poslije stavljanja vaginalete, ona sutradan sva iscuri, malo po malo u toku dana? Da li to znači da nije djelovala? Da li da ponovim odmah papa test ili da čekam 6 mjeseci?

Marija Hršak, dr. med.

Poštovana, nalaz PAPA testa koji ukazuje na miješanu floru je, u principu, uredan nalaz. Terapija sa Geonistinom je kod takvog nalaza dovoljna terapija. Stavite Geonistin vaginaletu dublje u rodnicu, i ona će djelovati, bez obzira što će sutradan iscuriti. Nema potrebe za ponavljanjem PAPA testa ukoliko nisu opisane neke abnormalnosti.