Rak vrata maternice i HPV

hpv,simptomi,lječenje

25tina

Poštovani! Moje pitanje je sljedeće - na području prepone pojavilo mi se neko zadebljanje - doktor je pretpostavio da se radi o limfnom čvoru zbog nošenja uskih gačica i hlača. I osjećam jaku bol prilikom penetracije penisa u vaginu. Nakon potpunog ulaska bol prestaje. Dali je to povezano sa HPV-om? Naime, nalaz PAPA testa pokazao je prisutnost HPV virusa, CIN2. Ginekolog mi je za početak propisao terapiju ALBOTHYLl VAGITORIJIMA,GYNO-DEKARTIN VAGITORIJIMA I AZITROMICIN. Zatim trebam ponoviti Papu, ako nalaz pokaže isto, krećem na testiranje visokorizičnosti ili niskorizičnosti HPV-a. Da li je HPV izlječiv? hoće li ikada u potpunosti nestati iz mog organizma? Kako da zaštitim partera ako ga već nisam zarazila time? Hvala

styx

Poštovana, dijagnosticirani su mi kondilomi, te mi je rečeno da je to najvjerovatnije zbog povećanog iscjetka jer mi je PAPA test uredan. Preporučeno mi je bolničko liječenje, no mene zanima da li postoji neki drugi način da se riješe kondilomi, npr. neka krema ili slično? Hvala unaprijed na Vašem odgovoru!