Rak vrata maternice i HPV

kolposkopija

tinssy

Postovana!! Papa test mi je pokazao cin 2 i mogucnost hpv-a. poslje napravljene kolposkopije ustanovljen mi je visoko rizicni hpv! terapija koja mi je data je amoksicilin i dalacin.Koliko vremena treba proći poslje terapije da se ponovno naprave testovi?
Unaprijed zahvaljujem

Marija Hršak, dr. med.

Poštovana, niste naveli da li su Vam rađeni brisevi vrata maternice i kakav je bio nalaz koloposkopije. Molim Vas da pročitate odgovor od "liliam", pod temom "CIN II I HPV". U svakom slučaju, ako je nalaz kolposkopije bio uredan, potrebno je ponoviti PAPA test za 3-4 mjeseca, te daljni postupak ovisi o tom nalazu.