Rak vrata maternice i HPV

KOLPOSKOPIJA

Svrco1976

Molim da mi objasnite nalaz kolposkopije-
šira cilindrična porcija, na 7-8h grublji mozaik, na 4-6h punktacije
a od 11-13h nepravilna vaskularizacija s AB epitelom
nejasna SCG-a

Marija Hršak, dr. med.

Poštovana, niste naveli kakav je nalaz PAPA testa, ali vjerojatno se radi o nekom od stupnjeva atipije epitela. Nalaz kolposkopije mozaik i punktacije upućuje na to da se promjene na PAPA testu (atipije) vide i kolposkopski, a formirane su i omeđene kapilarama, te čine strukture nalik na mozaik i punktacije na sluznici vrata maternice. ABE promjene povezane su sa prisutnošću HPV-a. Vjerojatno Vam je preporučeno napraviti biopsiju, kojom će se postaviti konačna dijagnoza.