Rak vrata maternice i HPV

linoladiol

lidija9999

Pozdrav!

Evo za početak ukratko... U 11mj. papa test je pokazao HPV visokog stupnja rizika i CIN1. Ovaj je mesecj papa pokazao da ga nema, da je sve u redu.
Naime pišem zbog... Prilikom odnosa odmah na početku i često postajem suha pa me nadražuje i peće. Ginekolog mi je dao Linoladiol no nije mi rekao na koji naćin, koliko dugo ga upotrebljavam? Da li unutar ili na vanjskom djelu spolovila? Ima li nuspojava?

Hvala!

Marija Hršak, dr. med.

Poštovana, niste naveli koliko imate godina. Naime, Linoladiol se upotrebljava najčešće kod žena u menopauzi, koje kao posljedicu nedostatka hormona estrogena u toj životnoj fazi, imaju suhoću i nadraženost rodnice. To može naročito smetati kod spolnih odnosa. Ako ste još u generativnoj dobi, predložila bih da kupite Personal lubricant gel. Inače, Linoladiol se upotrebljava dva puta tjedno. Sa aplikatorom koji je priložen u kutiji unosi se krema u rodnicu.

lidija9999

Imam 22 godine i kako se taj novi gel upotrebljava?
poslušat ću vaš savjet te Vam hvala na njemu!

Marija Hršak, dr. med.

Nanesete ga neposredno prije spolnog odnosa ispred rodnice i malo u rodnicu. Može ga također i Vaš partner nanijeti na svoje spolovilo prije odnosa. Nemasan je i ne sadrži hormone. Imate u kutiji priloženo i uputstvo za upotrebu.