Rak vrata maternice i HPV

PAP pokazuje HPV

polzavce

6 godina se borim sa HPV-om.

Niz tih godina PAP je pokazivao CIN 1, CIN 2..radzene su 2 biopsije, kolposkopije, genotipizacije......tipizacije su pokazale jednom HPV 16, jednom HPV 53......Godinama sam radila na dizanje imuniteta, pila sam svasta....zdrava hrana, dovoljno sna, izbegavanje stresa, aloe vera, eccomer, imunobor, srebrna voda....svezi sokovi voca i povrca..itd itn...Nakon nekoliko godina sa ovakvim rezimom ja se oporavim.....genotipizacije uredne, nema HPV..nema CIN, ali PAP pokazuje HPV....

Pitanje: Zasto PAP pokazuje HPV, a na tipizaciji ga nema...imam li ja HPV-a ili nemam?

Marija Hršak, dr. med.

Poštovana, metoda za dokazivanje HPV infekcije je tipizacija iz obrisaka vrata maternice. PAPA može pokazivati promjene vezane uz HPV, a on je kod Vas bio pozitivan. Potrebno je redovito kontrolirati PAPA test, da se ne bi pojavile ponovo abnormalnosti na stanicama sluznice vrata maternice. Savjetujem i da ponovite za par mjeseci tipizaciju na HPV.

polzavce

Ok..uradicu to..ali me zanima ako PAP uzastopno dve godine pokazuje sumnja na HPV, a tipizacije su uzastopno 2 godine negativne za postojanje HPV..ondak???? Imam ili nemam HPV...

Zelim planirati trudnocu, pa me zanima...dali mogu imati odnosa bez zastite????