Rak vrata maternice i HPV

papa i hpv

gzagreb

Htjela sam samo pitati da li postoji mogućnost da imam hpv ako mi je papa potpuno uredan?

Marija Hršak, dr. med.

Poštovana, ukoliko Vam je PAPA potpuno uredan, mala je vjerojatnost da imate HPV, jer u najvećem broju slučajeva HPV uzrokuje promjene na PAPA testu. Dakle, ako su Vam PAPA testovi do sada stalno bili uredni, preporučujem i cijepljenje protiv HPV-a.