Rak vrata maternice i HPV

propolis aloe vera echinacea vaginalete - utjecaj na hpv

3V1L4NG3L

poštovani, pronasla sam na internetu da su propolis aloe vera echinacea vaginalete djelotvorne u lijecenju cin.-a uzrokovanih hpv-om. zanima me mogu li imati spolne odnose tijekom koristenja navedenih vaginaleta? moja dijagnoza je cin1, terapiju medazolom i sumamedom sam provela. sada pijem aloe vera sok od enciana i redovito se hranim. ujutro pojedem voce ili sok od svjeze ocijeđenog voća natašte, nakon 2 sata acidofilno mlijeko sa žitaricama, za ručak uvijek jedem kuhano, obvezno povrće i salatu, ponekad ribu ili meso, tjesteninu ili rižu. popodne popijem bioaktiv lgg i eventualno neko voće, te si svaki drugi dan priuštim sladoled. navecer pojedem nesto lagano, svjezi sir i krastavce ili krisku kruha sa namazom. tokom dana popijem 45ml aloe vera soka. spavam 7-9 sati dnevno. recite mi sta jos mogu ucinit kako bih se rijesila cina? unaprijed hvala na odgovoru

Marija Hršak, dr. med.

Poštovana, navedene vaginalete Vas neće izliječiti od CIN-a ili HPV-a, ali je svakako važno da jačate imunitet, prehranom i načinom života. Naime jačanjem imuniteta, na neki način stavljamo HPV pod kontrolu vlastitog organizma. Možete imati spolne odnose za vrijeme korištenja tih vaginaleta, uz preporuku korištenja kondoma. Svakako, redovito kontrolirajte PAPA test, neka slijedeći bude 4 mjeseca nakon prethodnog budući da ste na nalazu imali CIN I.