Rak vrata maternice i HPV

cin 3 sil visokog stupnja

OFF

poštovana doktorice,
prije mjesec i pol dana radila sam papa test,nalaz je pokazao cin 3 sil visokog stupnja,
nakon par dana otišla sam u bolnicu tamo mi je napravljen bris cerviksa,kolposkopija i biopsija.
prije nekoliko dana dobila sam nalaze biopsije,biopsija na sreću nije potvrdila nalaz papa testa,
nego je pokazala cin 1.
moj ginekolog mi je preporucio pricekati jos neko vrijeme da opet mogu napraviti papa test,
pa onda vidjeti sto dalje..do tada mi je dao betadine vaginalete svaku drugu vecer po jednu.
Iako mi je laknulo,ja i dalje nisam baš mirna,kako je moguce da papa test pokaze cin 3 a biopsija cin 1?
negdje oko 15.09 idem ponovno na papa test,e sad mene muči što ako papa opet pokaže loš nalaz?
ponovno kolposkopija i biopsija?
napominjem da mi je prije ovoga nalaz uvijek bio uredan,jedino nakon trudnoće prije godinu i pol,nalaz mi je bio cin 1 ginekolog mi je dao terapiju i nakon toga papa je bio uredan.
molila bih Vaše mišljenje i savjet.

Unaprijed zahvalna

Marija Hršak, dr. med.

Poštovana, takav je algoritam postupaka. Dakle, 3-4 mjeseca nakon nalaza Vašeg bioptičkog nalaza, potrebno je ponovo učiniti PAPA test, te će daljnji postupci ovisiti o tom nalazu. Različitosti između nalaza PAPA testa i biopsije su moguće, s time da biopsijom postavljamo konačnu dijagnozu. Biopsija se smatra i dijagnostičkom i terapeutskom metodom, što znači da se njome postavi točna dijagnoza koja stvarno je jer analiziramo samo promijenjeno tkivo, a terapeutska znači da ostranjenjem promijenjenog tkiva možemo postići i izlječenje.