Rak vrata maternice i HPV

što dalje?

EELI

poštovana!
Imam 26 godina i molim Vas da me savjetujete u smislu što dalje s nalazima koje imam i koje je Vaše mišljenje.. Javila sam se svojoj ginekologici sredinom 10. mjeseca iz razloga što sam primijetila bradavicu na ulasku u rodnicu koja je postajala sve veća, ne znajući da ona upućuje na hpv.. tada sam i provjerila rezultat papa testa koji sam obavila početkom 7. mjeseca, a koji upućuje na cin 3, promjene povezane hpv-om.. Odmah sam obavila tipizaciju hpv-a: pozitivan hpv iz obje grupe, uključeni tipovi 16, 18, 31, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 68, 6, 11, 41, 43 i 44.
unaprijed zahvaljujem!

Marija Hršak, dr. med.

Poštovana, nalaz PAPA testa CIN 3 upućuje na potrebu za kolposkopijom. Takav nalaz PAPA testa vjerojatno je uzrokovan prisutnošću HPV-a. Kolposkopijom će se moći vidjeti da li se promjene na PAPA testu vide i golim okom pod povećanjem. Ukoliko promjene postoje, potrebno je i učiniti biopsiju, te nakon dobivanja nalaza odlučiti o odaljnjem postupku.