Rak vrata maternice i HPV

terapija za CIN 1

majaanna

Poštovani,
koju biste terapiju preporučili za cin 1 (osim Betadine vaginaleta i jačanja imuniteta)?

Marija Hršak, dr. med.

Poštovana, preporučam Vam da napravite briseve vrata maternice na aerobne bakterije, Mycoplasmae i Chlamydiu, te eventualno tipizaciju na HPV. Ukoliko bude nešto izolirano, Vi i Vaš partner bi trebali provesti antiobiotsku terapiju. Ukoliko svi nalazi budu negativni, uzmite nešto za jačanje imuniteta i ponovite PAPA test za 4 mjeseca. Daljnji postupak će ovisiti o tom nalazu PAPA testa.