Estetska kirurgija

NEJEDNAKE DOJKE

kdaca

Postovani,imam 27 godina i jos uvijek dojim bebu od 14 mjeseci.Problem je u tome sto imam veoma izrazene razlicite dojke.Dakle dojim iz samo desne dojke jer u lijevoj nema mlijekaili ustvari gotovo da nema.Tako je od cetvrtog mjeseca bebe.I prije poroda sam imala razlicite dojke ali jedva primjetno.Sada je to vec velika razlika,skoro pa u dva -tri broja.Da li mi mozete reci da li ce se stanje popraviti sa prestankom dojenja,odnosno da li ce se dojka vratiti u prijasnje stanje.Molila bih odgovor.Hvala

Dinko Tončić, dr. med.

Poštovana, stanje sa Vašim dojkama će se svakako promijeniti nakon što prestanete dojiti. U kojoj mjeri će se dojka iz koje dojite smanjiti teško je unaprijed reći. Ukoliko bi asimetrija ostala jače izražena, postoje načini da se kirurškim putem postigne prihvatljiva simetrije lijeve i desne dojke.