Estetska kirurgija

Nezadovoljstvo ishodom operacije

Tea24

Poštovani doktore,
prije dva mjeseca podvrgla sam se operaciji grudi koja je obuhvatila ugradnju umetaka, te odstranjivanje viška kože, odnosno kože koja je visila. Nosila sam grudnjak koji sam dobila u ordinaciji i uredno se pridržavala svih uputa koje su mi dane nakon operacije vezane za tjelesne aktivnosti. Desetak dana nakon operacije medicinske sestre su mi uklonile konce i ostali su mi veliki ožiljci u obliku Y, dakle oko bradavice i okomito niz dojku. Sestre su mi rekle da se ne zabrinjavam izgledom, jer je privremen i da se mažem kremom za ožiljke, što činim 2-3 puta dnevno. Istovremeno masiram donji dio dojki. Ožiljak nije jedini i najveći problem koji me muči, nego oblik dojki. Izrazito se vidi prijelaz između mojih "starih" grudi i silikonskog umetka. Umetci su smješteni ispod prsnog mišića, mogu ih napipati malo iznad plućne kosti i vide se. Pomislila sam da umišljam i da razlika nije tako očita, međutim, kada mi je muž prokomentirao, bez da sam mu prethodno bilo što spominjala, zabrinula sam se. Zvala sam ordinaciju liječnika koji je odradio operaciju i pitala je li potrebno doći na kontrolu i je li ova situacija uobičajena, na što mi je sestra odgovorila da je potrebno pričekati 6 mjeseci da se vidi konačni ishod operacije i samo da nastavim masirati. Prijateljica koja je bila na operaciji kod istog liječnika, no koja je samo ugrađivala umetke, bez uklanjanja viška kože, nije imala nikakvih problema i grudi joj imaju prekrasan oblik, izgledaju kao prirodne. Ne mogu Vam opisati koliko me muči sve ovo i jednostavno mi treba drugo mišljenje. Mislim da sam navela sve relevantne podatke da bi mogli uvidjeti o čemu se radi. Ukoliko je potrebno, mogu Vam poslati fotografiju tako da vidite o čemu se konkretno radi.
Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Dinko Tončić, dr. med.

Poštovana, zahvaljujem na Vašem upitu, ali moram odmah istaknuti da bi ocjena rezultata ovog zahvata ovim putem bila neobjektivna i neozbiljna. Jedini način da evaluiramo rezultate ove operacije na objektivan i korektan način je da nas posjetite na konzultacijama i pregledu u našoj poliklinici . Ono što mogu reći je da je stav struke kako se o definitivnim rezultatima može govoriti tek nakon šest mjeseci od operacije.