Estetska kirurgija

Oci

Nikola37

Poštovani, zamoljavam Vas za odgovor. Naime, s vanjske strane očiju u kutovima imam dosta tamniju kožu. Nemam podočnjake, ali ti tamniji dijelovi kože s vanjske strane izgledaju dosta ružno, reko bih poput fleka, po ljeti kad malo pocrnim ( inače sam tamnije puti ) onda se to toliko nevidi, ali tijekom ostatka godine sve se više ističe. Ima li kakva metoda izbjeljivanja ili uklanjanja te kože, kako bih imao istu boju kože ( ili bar manje tamniju ) oko cijelog oka?

Dinko Tončić, dr. med.

Poštovani g. Nikola! Zahvaljujem na Vašem upitu. Radi se o problemu koji je relativno čest, ali za sada u ovakvim slučajevima nemamo zadovoljavajuće riješenje. Estetskom korekcijom očnih kapaka odstranjujemo višak kože sa gornjih i donjih kapaka te eventualno masne vrećice iz područja donjih kapaka. Međutim, ovim zahvatom nije moguće promijeniti boju kože. Ni kemijski peeling kapaka niti laserski tretmani ne pomažu kod ovog problema.