Estetska kirurgija

Rekonstrukcija prsnog mišića

numb

Poštovani,
imam 27 godina. Rodio sam se sa nedostatkom jednog djela prsnog mišića, tako da mi je lijeva prsna kost prekrivena samo kožom. Zanima me postoji li metoda rekonstrukcije prsnog mišića, može li se napraviti u Hrvatskoj ili negdje vani.

Dinko Tončić, dr. med.

Poštovani ! Kao prvo bih napomenuo da je bez prethodnog pregleda moguće dati samo orijentacijsko mišljenje. Prema Vašem kratkom opisu bi najprihvaljivija metoda bila ugradnja silikonskog umetka, namijenjenog baš za ovakav nedostatak, kakav je prisutan u Vašem slučaju. Preporučio bih da se obratite za konkretno mišljenje i savjet na Odjel za plastičnu i rekonstruktivnu kirurgiju na KBC Zagreb ili na Kliniku za plastičnu i rekonstruktivnu kirurgiju KB Dubrava u Zagrebu.