Estetsko-korektivna dermatologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

akne

Poštovani,
ne znam da li je ovo pitanje za ovaj forum, ali ipak ga postavljam...
Imam 29 godina. Do prije par mjeseci sam koristila kontracepcijske tablete Yasmin od kojih mi je ten bio relativno čist. Sad sam ih prestala uzimati i ten mi se strašno pogoršao. Pojavile su se akne po cijelom licu i vratu, najviše ih je oko usta, na bradi i vratu (napomena: imam policistične jajnike i mislim da od tud i proizlaze akne). Kontracepciju ne bih dalje htjela uzimati. Da li imate neko rješenje i savjet?
Hvala!

Dinko Kaliterna, dr. med.

Uz lokalne retinoide i azelaičnu kiselinu savjetujem promjenu prehrane. Ne jesti prženo, šećer i mlijeko. Od terapije eventualno dolaze u obzir radio valovi.