Estetsko-korektivna dermatologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

masno tkivo

breskvica28

Poštovani,

Nedavno sam gledala na BBC-u, informatinu emisiju na temu povećavanja grudi.
Naime, emisija govori kako se u Japanu za povečavanje grudi počinje koristiti masno tkivo klijenta , za tu uslugu, umejsto silikona.
Mene zanima da li se takva tehnika radi i u Hvatskoj te kome se mogu obratiti.

Hvala unaprijd.

Dinko Kaliterna, dr. med.

Postoji klasični način s vlastitim masnim tkivom i najnoviji način kada se iz masnog tkiva izoliraju matične stanice što je najbolji nekirurški način povećanja grudi. Matične stanice se izoliraju iz masnog tkiva koje je bogato njima i one se mogu pretvoriti u bilo koju vrstu stanica, u ovom slučaju tkivo dojke.
Druga mogućnost je hijaluronska kiselina, ali sam zahvat košta kao operacija, a rezultat traje oko 1-2 godine.
Nije mi poznato tko radi povećanje dojki s masnim tkivom, ali savjetujem pregled kod dr. Budia na Odjelu plastične kirurgije KB Dubrava u Zagrebu. Postoji niz oprečnih mišljenja u vezi navedenih povećanja grudi, no čini se da je za sada kirurški zahvat najbolji način zbog implantata koji su dovedeni gotovo do savršenstva, a vrijeme će uskoro pokazati koja je metoda najprikladnija.