Estetsko-korektivna dermatologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

nevus flameus

zage

Poštovani doktore

Radi se o mom mužu(30g) koji ima taj madež preko cijele desne strane lica od rođenja.Nije prekriven dlakama niti je izbočen,samo je,kako da to kažem,
koža crvene boje.U djetinjstvu je išao na preglede i sve to,ali sad bi ga htio odstraniti.Mene zanima može li se to napraviti laserom,gdje se to radi i da li
socijalno pokriva bar pola troška.Mi smo iz Splita pa bi bilo poželjno da mi date smjernice na ovom području.

Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Naevus flammeus je najbolje tretirati tzv. "pulsed dye laserom". Potrebno je više tretmana (obično desetak) u razmacima od 6-8 tjedana. Obično se postiže znatnije smanjenje promjena, ali ne i potpuno uklanjanje. Jedino mjesto u Hrvatskoj gdje imate takav laser je Dječja bolnica u Klaićevoj, u Zagrebu. Za detaljne informacije, javite se tamo.