Estetsko-korektivna dermatologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

opekotine

LUCI

Dali se koža na opekotine kojima je prekriven veći dio tijela presađuje samo s drugog djela tijela ili se u nekom slučaju može koža uzgojiti kako se nebi stvarale dodatne rane? Pacijent je u saobraćajnoj nesreći zadobio opekotine 40 % tijela, bio je tri mjeseca u bolnici , sada je kod kuće mjesec i pol uz previjanje kod kuće, trpi užasne bolove. Naručen je za presađivanje kože u bolnicu, što je za njega dodatni stres. Da li postoje lijekovi koji bi pomogli bržem zacjeljivanju rana? sve se jako sporo odvija. Molim vas za pomoć. Radi se mladoj osobi- 27 godina. Na rane se stavljaju vazelinske masne gaze a na to sterilne gaze matopljene betadinom. tako već mjesec dana. Znamo da je proces zacjeljivanja spor, ali mu želimo pomoći ako je moguće na bilo koji način. Da li u Zagrebu postoji Klinika koja se bavi takvim opekotinama? Molim za pomoć. Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nažalost, pitanje nije za dermatologa. Opeklinama se bave traumatolozi i plastični kirurzi.