Estetsko-korektivna dermatologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Oziljci

is_none20

Znam da je ova tema otbvvarana bezbroj puta! ALi Zanima me par stvari u vezi oziljaka . Imam oziljak od operacije koji sam zaradio skidajuci tetovazu koja se iskomplicirala oziljak je velik 3 cm to je bilo prije 1,3 mjeseca. Sada me zanima da li se nakon goidnu i tri mjeseca mogu normalno suncati u solariju i na suncu,posto sam cijelo proslo ljeto zbog tog oziljka izbjegavao sunce a i na more nisam isao! Ikoliko se inace nakon operacija ne smije izglagati suncu i solariju! Oziljak nakon godinu dana izgleda ovako http://img27.imageshack.us/i/122710162719.jpg/ Puno hvala svima na odgovorima

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ako je prošlo više od godinu dana od operacije možete se izlagati UV zrakama (bilo u solariju ili na suncu). Nakon operacije je potrebno izbjegavati izlaganje suncu tijekom nekoliko mjeseci (ovisno o vrsti i opsežnosti operacije).