Estetsko-korektivna dermatologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Problemi s licem

valentina16

Poštovani, moj dečko već duže vrijeme se žali na obješenu kožu na licu, tvrdi da mu koža kod očiju toliko pada da izgleda 15 godina stariji. Ne znamo u čemu je problem, koristio je razne kreme protiv toga ali ništa ne pomaže. možete li dati savjet što da uradi?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Pitanje je u načelu za forum estetska kirurgija, te ga postavite tamo. Nadalje, morali bi navesti i nešto više podataka (npr. dob).-

malomi

Poštovani,
Prije godinu dana su mi se pojavile tamne mrlje na području čela, ispod očiju i na brkovima, koristila sam svakakve kreme i ništa mi nije pomoglo, zanima me dali uopće postoji nekakav tretman da mi se u potpunosti otklone mrlje?
Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Trebalo bi točno utvrditi narav promjena, ali pretpostavljam da se radi o melasmi ili sličnim hiperpigmentacijama. Uklanjanje ovakvih promjena treba odgoditi do jeseni. Do tada, obavezno izbjegavanje jačeg izlaganja suncu uz stalno korištenje krema sa visokim zaštitnim faktorima. U protivnom će doći do pojačanja pigmentacija. Na jesen dolaze u obzir kreme za izbjeljivanje (npr. Pigmanorm), kemijski peelinzi itd. Točan izbor tretmana mora Vam odrediti dermatolog.

doravolinutellu

Znaci ne znam gde da ovo drugde pitam. Imam od rodenja kao promjenu pigmentacije na licu, isla sam i kod doktorice. Ona kaze da se to zove u narodu kao mrlja bijele kave ili tako nesto. Mene zanima jel se to moze uklonit nekom kremom i nekim preparatima? Ili koji su uopce moguci nacini rijesavanja toga?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Takve promjenen ne mogu se ukloniti kremama ili sličnim preparatima. Može se pokušati lasersko uklanjanje (Q-switched ruby laser).