Fizikalna medicina i rehabilitacija

Arthroplastica

CUCA

Cuca, 1935 , 09.08.2001 op Arthroplastica tot.coxae dex ( Aesculap , cementni tip).
Postoperativni tijek uredan, osoba hoda bez pomoci, savi pp. Op u Sarajevu.
Predlozena rehabilitacija, ali se nije provela.

Predlozite molim program rehabilitacije koji bi se proveo u Hrvatskoj privatno.

dr Porin Perić

Poštovani!

Naveli ste da hodate bez pomoći, što je svakako vrlo dobar uspjeh nakon operacije, a bez provođenja rehabilitacije. Budući se radi o cementnoj protezi- potrebno je provesti program za taj tip proteza, ali tek nakon uvida u klinički status operiranog kuka, stanje pripadajuće muskulature i općenito tek nakon obavljenog kliničkog fizijatrijsko-reumatološkog pregleda u najbližoj ustanovi.

Lijepi pozdrav, mr.sc.Porin Perić
fizijatar-reumatolog