Fizikalna medicina i rehabilitacija

bolovi u stopalu

Dalibor

Pozdrav,

vec vise mjesec dana imam bolove u desnom stopalu - s vanjske strane prema sredini, tocno u pola stopala. Bol je jaca kada opteretim vanjsku stanu stopala i narocito poslije dugotrajnijeg mirovanja (ujutro po budjenju).

Ovaj problem traje vec dosta dugo.
O cemu se radi?

Hvala

Dr. M. Dumančić

Bolovi u stopalu najčešće su posljedica spuštenih svodova stopala te zbog toga krivog opterećenja.
Potrebno je javti se liječniku fizijatru ili ortopedu koji će Vas pregledati te odrediti daljni dijagnostički postupak. Ukoliko je potrebno dobiti ćete upute o ortopedskim ulošcima - kakvi oni moraju biti.
Postoje i vježbe za stopala koje treba naučiti, a dolazi u obzir i fizikalna terapija.