Fizikalna medicina i rehabilitacija

Fractura capitili radii sin

Robert

Ovo mi piše u dijagnozi , pao sam prije 4 dana i na hitnoj su snimili rtg i stavili mi gips. Danas sam bio na kontroli i dobio slijedeću dijagnozu:

Pokušaj konzervativnog liječenja.

Prijelom 25.1.

kontrola za tri tjedna

nakon toga gips ex pa fizikalna terapija.

operacija u slučaju lošeg rezultata.

(ako bi vam pomoglo možda bi mogao skenirati rtg snimke)

Ja bih vas zamolio da mi odgovoriti na slijedeće:

1. Što raditi da zarastanje protekne pravilno i u roku.

2. Možete li mi objasniti operaciju i koje su njezine posljedice.

3. Ako (nedaj Bože) moram na operaciju kako će mi se ponašati ruka.

mr sc dr Porin Perić

Poštovani Robert!

Zarastanje protječe uredno, ako navedeni gips nosite preporučeno vrijeme do skidanja ( 3 tjedna). Potrebno je ipak načelno izbjegavati pretjerane manipulacije s tom rukom, dakle voditi računa da kost nije potpuno srasla i poštediti ruku od bilo kakvih opterećenja.
Operacija se izvodi ako položaj ulomaka nije zadovoljavajući, a kretnje u ručnom zglobu budu ograničene u znatnijoj mjeri, jer Vam je funkcija šake neophodna u svakodnevnom funkcioniranju.
Nakon operacije, možete imati potpuno urednu funkciju ruke, ali neki puta rezultati nisu potpuni.

Lijepi pozdrav, mr.sc.Porin perić,dr.med.
spec.fizijatar-reumatolog