Fizikalna medicina i rehabilitacija

kvržica

Mirta

Prije mjesec dana primjetila sam kvržicu na listu desne noge sa unutarnje strane. Nije to kvržica nego više oteklina kao kod udarca,(na kosti) na dodir osjećam bol, inače ne uzrokuje nikakve smetnje, ali traje. Što bi to moglo biti? Hvala

mr sc dr Porin Perić

Poštovana Mirta!

Niste spomenuli da li je kvržici prethodio udarac. Ako nije, trebalo bi svakakao za početak učiniti RTG desne potkoljenice, UZV desne potkoljenice i osnovne laboratorijske pretrage poput sedimentacije, kompletne krvne slike i alk.fosfataze. Tek nakon uvida u te pretrage može se reći o čemu se radi. Najčešće se u takovim slučajevima ipak radi o nakupinama masnog ili vezivnog tkiva (lipomi li fibromi) što su dobroćudne promjene. Ipak, preporučam učiniti navedene pretrage, radi isključenja nekih drugih, rjeđih bolesti.

Lijepi pozdrav, mr.sc.Porin Perić, dr.med.
spec.fizijatar-reumatolog