Fizikalna medicina i rehabilitacija

hematom

nela

1. srpnja dozivjela sam tezu prometnu nesrecu i kao jedan od rezultata, doslo je do stvaranja velikog hematoma s unutrasnje strane lijeve nadlaktice. nakon 10-dnevne terapije limfomatom i ultrazvukom, stanje se neznatno popravilo. medjutim - sada 4 mjeseca nakon terapije, osjecam bolove i pecenje u nadlaktici, te oticanje i bolove cijele lijeve sake, posebice palca.
kakvu biste mi terapiju preporucili, i postoji li mogucnost trajnog otklanjanja ovih poteskoca?
unaprijed zahvaljujem na savjetu.

Dr. M. Dumančić

Nakon ozljede može doći do komplikacija, tkz. Sudekovog sindroma.
Preporučila bih Vam rentgensku obradu te ultrazvučnu dijagnostiku.
Liječenje može biti, ovisno o nalazu, medikamentozno te metodama fizikalne medicine koja uključuje i kinezioteraoiju tj. vježbanje.
Svakako se javite liječniku, fizijatru, koji će odlučiti o dijagnostici i terapiji , nakon uvida u Vašu medicinsku dokumentaciju, i kliničkdri nalaz.

Dr. med.M. Dumančić
spec. fizijatar