Fizikalna medicina i rehabilitacija

vježbanje i niski tlak???

Jasna

Poštovani,

Nedavno sam započela sa laganim vježbama za oblikovanje pod nadzorom fizioterapeuta. Nakon vježbanja osjećam pritisak u predjelu sljepočnica i bol koji prestaje pritiskom prstima na ta mjesta. Imam nizak tlak, ali zbog toga inače nemam nikakvih problema i ne pijem nikakve ljekove. Što je uzrok toj boli i mogu li nastaviti vježbati?
Zahvaljujem na odgovoru.

Dr. M. Dumančić

Preporučila bih Vam pregled kardiologa, koji uključuje laboratorijsku obradu , snimanje EKG-a , ergometrije te drugih pretraga, ukoliko to bude potrebno.Umjerena tjelesna aktivnost je poželjna kod niskog tlaka.
Ukolioko se radi samo o niskom tlaku , to se ne smatra dijagnozom i nije
potrebno liječenje te bi bilo dobro da dRse upišete na" medicinski fitness".

Dr. med. Marija Dumančić
spec. fizijatar