Fizikalna medicina i rehabilitacija

hladna stopala, miogeloza, glavobolja

zoran

Postovana gospodo lijecnici!
Cestitam Vam na dobroj ideji i realizaciji "cybermed" i
zelim Vam puno uspjeha, zdravlja i srece u Novoj godini!

1. Moj problem su hladna stopala, narocito hladni palci na obije noge,
koji me od hladnoce "peku".
"Osjecaj hladnoce oba stopala, te pecenje dorzuma stopala lijevo, takodjer u podrucju medijalnog maleolusa lijevog stopala."
2. Vec duze vrijeme bolovi u podrucju lijeve lopatice, dijagnosticirani kao "miogeloze". Fiz. terapija i rucna masaza nisu mi pomogli.
3.U zadnje vrijeme zatiljacne glavobolje na desnoj strani (narocito kad hodam po vani po hladnom vremenu).

Povremeni bolovi u slabinskom dijelu kraljesnice.
1994. C.T.-om je dijagnosticirana diskus hernija L4-L5, preporucen operativni zahvat, sto nisam prihvatio.
" Klinicki, neuroliski i elektrodijagnosticki perzistira radikulopatija L4,L5 i S1 obostrano vise desno. M.R. slabinske kraljesnice pokazuje protruziju diska L3-L4 i L4-L5 , te suzenje spinalnog kanala od L3-S1."

Da li je moja kraljesnica uzrok ovih tegoba, i na koji nacin bi se mogao rijesiti ili barem ublaziti opisane tegobe?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru
sa stovanjem
Zoran

mr sc dr Porin Perić

Štovani Zorane!

Niste mi naveli Vašu životnu dob što je vrlo važan podatak, te prisutnost nekih drugih bolesti poptu šećerne bolesti, poremećaja cirkulacije ili slično. Naravno i da navedene pormjene u lumbalnoj kralježnici mogu raditi takove tegobe.

Detaljan odgovor slijedi nakon što mi navedete tražene podatke.

Lijepi pozdrav, mr.sc.Porin Perić, dr.med.
spec.fizijatar-reumatolog

zoran

Stovani gosp. mr.sc. Porine Pericu, dr.med.!

Zahvaljujem na Vasem odgovoru i ljubaznosti da rijesite moj problem-tegobe.
1.Uskoro cu imati 57 godina.
2.Sto se secera tice, nikada nisam imao problema sa secerom.
Zadnja krvna slika (29.11.2001.) glukoza 5,2; kratinin 82; Ac.uricum 264
Bilirubin Sv. 38,6 (uvijek mi je povisen, nezna se zasto); zeljezo 23,4; TIBC 53,7; UIBC 30,3; Kolesterol 5,2; Trigliceridi 1,8.
3." Dopler arterija nogu i karotidnih arterija u granicama je normale, Vuk Vrhovec, 16.11.1998." Vjerojatno bi taj nalaz za cirkulaciju trebao ponoviti.
Neznam, da li ce ti podaci biti dovoljni?

Imam i slike Magnetske rezonancije stare oko godinu dana, a kako mi hladna stopala (marocito lijevo) zadju velike probleme, molim Vas ako me mozete naruciti za detaljan pregled.

Unaprijed zahvaljujem i lijepo Vas pozdravljam
Zoran