Fizikalna medicina i rehabilitacija

Lakat

Natalija

Molim Vas da mi kažete što bi trebao učiniti netko koga zbog prenaprezanja već dva mjeseca boli lakat.

Puno Vam hvala!

Dr. M. Dumančić

Niste naveli o kakvom se prenaprezanju radi. Kao kao prvo, mislim da bi trebalo smanjiti tu aktivnost. Trebalo bi smanjiti i opterećenje šake jer se može raditi o tzv. "teniskom laktu", "golfskom laktu" i u zadnje vrijeme o tzv. "mouse elbow", tj. bolovima koji dolaze zbog pretjeranog rada na kompjutoru i rada s mišem. Do bolova u laktu može doći kod zidara, kod domaćica i sl. Svakako se javite svojem liječniku fizijatru koji će odlučiti o načinu liječenja. Dolazi u obzir liječenje metodama fizikalne medicine te u tvrdokornim slučajevima mogu se dati tzv. blokade, infiltracije lijeka na bolno mjesto putem injekcija.

Dr. med. Marija Dumančić, specijalist fizijatar