Fizikalna medicina i rehabilitacija

?

Ivan

Zanima me kako bih najefikasnije mogao da fiksiram skocni zglob.

Hvala

Mr.sc.dr. Porin Perić

Štovani Ivane!

Prepostavljam da se radi o nestabilnom gležnju i da je potrebna fiksacija zgloba u određenim situacijama. Ako se radi o tome, može pomoći i obična bandaža elastičnim zavojem uz nešto čvršću fiksaciju zavoja. Danas postoje i različite ortoze (pomagala) za gležanj kojima je moguće bolje fiksirati gležanj putem raznih tekstilnih,plastičnih i kožnih materijala uz pomoć trakica te možete pokušati nabaviti neku od takvih ortoza u za to odgovarajućim trgovinama ortopedske opreme.

Lijepi pozdrav, mr.sc.Porin Perić, dr.med.
spec.fizijatar-reumatolog