Fizikalna medicina i rehabilitacija

oticanje i bol zglbova

samra

Postovani,

imam 53 godine, a prije par dana desna saka me pocela boljeti i oticati. Iskljucivo me boli saka, trne prsti, narocito jagodice. Otok je izazen izmedju zglobova kao zelatin. Bolovi su jaki i sijevaju kroz citavu ruku.
Sama sam ukljucila Amoxil antibiotik 2x2, voltaren cepice i 3x400mg Brufena, i pored toga osjecam jake bolove, narocito nocu. Napominjem da nikada nisam imala povredu ruke, krajnike sam kao dijete operisala.
Molim Vas da mi u sto kracu odgovorite.
Unaprijed zahvalna Samra

mr sc dr Porin Perić

Štovana Samra!

Budući ne osjećate poboljšanje na primijenjenu terapiju, preporučam svakako učiniti osnovnu laboratorijsku ( SE, kompletna krvna slika, reumatoidni faktor u serumu uz osnovne biokemijske pretrage, koje uključuju i uričnu kiselinu u serumu) i radiološku obradu (rentgen obiju šaka i ev.sakroilijakalnih zglobova) te konzultaciju najbližeg liječnika specijaliste reumatologa, radi isključenja moguće početne upalne bolesti zglobova.
Dotada svakako nastavite s uzimanjem analgetika (Brufena 3x600 mg ako imate bolove), a na otečeni zglob i šaku možete stavljati hladne obloge ili led do 5 minuta. Daljnje ev.konzultacije nakon učinjenih pretraga i kliničkog pregleda reumatologa.

S poštovanjem, mr.sc.Porin Perić,dr.med.
spec.fizijatar-reumatolog