Fizikalna medicina i rehabilitacija

Oticanje noge

Marija

Poštovani,
molim Vas za savjet. Imam 37 godina. Od kolovoza mi je počela oticati potkoljenica desne noge, list, više zadnja strana pa prema unutrašnjosti. Nema nikakvih kvržica, samo otok proporcionalno po cijeloj potkoljenici. Ne osjećam nikakvu bol. Noga bude deblja od lijeve za 1-4 cm. Nema pravila, otekne nekoliko sati vrlo jako, pa malo splasne, preko noći skoro skroz splasne, drugi dan opet malo otekne, nakon par dana sve prođe. I sve se opet ponovi za 8 dana, 10 dana. Nema nikakvog pravila. Od nalaza jedino sam napravila UZV dubokih vena desne noge (vanjske vene nemam-ništa se ne vidi) i nalaz je u redu. Što dalje poduzeti? Koje pretrage obaviti? Da li da se obratim reumatologu i gdje? Lijeva noga ne natiče, samo desna. Hvala.

mr sc dr Porin Perić

Štovana Marija!

Dobro da ste napravili UZV dubokih vena- jer smo na taj način isključili taj mogući razlog za navedenu oteklinu.
Mislim da bi koristio pregled u reumatologa da se isključe mogući razlozi u području koljena, natkoljenice i slično.
Svakako učiniti i osnovnu krvnu sliku koja neka uključi;
sedimentaciju, kompletnu krvnu sliku, te veliko koagulogram.
Ako to sve bude u redu preporučam finalno konzultaciju interniste!

Lijepi pozdrav,

mr.sc.Porin Perić,dr.med.
spec.fizijatar-reumatolog