Fizikalna medicina i rehabilitacija

pitanje

elvino

Po zanimanju sam fizioterapeut u bolnici u Puli.Prvi puta susreo sam se sa dg. PLATYSMIA ili tako slično.Molim da mi objasnite dg..

mr sc dr Porin Perić

Štovani!

Ne znam na što točno mislite.
Ako je riječ o platismi (platysma) to je veliki plosnati vratni, potkožni mišić s prednje i lateralne strane vrata.
Ako je riječ o platibaziji onda se radi o najčešće asimptomatskom fenomenu kada dolazi do izravnanja baze lubanje. Normalno kut između klivusa sfenoidne kosti i anteriorne fosse iznosi više od 135 stupnjeva na lateralnom rendegenogramu lubanje.

S poštovanjem,

mr.sc.Porin Perić, dr.med.
spec.fizijatar-reumatolog